شاید شما پیش از این نسبت به طراحی سایت خبری خود اقدام کرده باشید یا شاید شما هم جزء افرادی هستید که هر روزه به دنبال یافتن و پیگیری اخبار جدید هستید و یکی از جاهایی که روزانه به آن سر میزنید شبکه های اجتماعی یا یکی از وب سایت های خبری میباشد. در هر کشوری حتی در کشور خودمان وب سایت های خبری بسیار عالیی وجود دارند که کاربران میتوانند به صورت آنلاین خبرها را مطالعه و از اخبار روز مطلع شوند .

وب سایت های خبری یکی از مهم ترین و پر بازدید ترین نمونه وب سایت ها می باشند و دلیل آن اهمیت انتقال خبر و  نیاز روزمره افراد مختلف برای دانستن و علم به اتفاقات پیرامون زندگی شان است. امروزه اکثر افراد اخبار دنیای اطرافشان را فقط از طریق اینترنت دنبال می‌کنند.

طراحی سایت خبری

 

یکی از مزیت چنین وب سایت هایی بازدیدکنندگان بسیار زیاد آنها میباشد چراکه معمولا در آنها متن زیاد وجود دارد و این همان چیزی میباشد که موتورهای جستجویی مانند گوگل به دنبال آنها هستند.

مطمئنا طراحی وب سایت خبری و موفق بودن آن برای شما اعتبار جدیدی را به ارمغان می آورد و میتوانید از مزایای داشتن آن بهره زیادی ببرید.
موضوعاتی که در وب سایت خبری میتوانید داشته باشید عبارتند از:

  • اخبار سیاسی (اخبار رهبری،اخبار دولت،اخبار مجلس،اخبار سیاست خارجی و هسته ای،اخبار احزاب و تشکل ها،اخبار سایر حوزه ها)

  • اخبار اقتصادی ( اخبار اقتصاد کلان، اخبار انرژی، اخبار بانک و بیمه و بورس، اخبار امور زیر بنایی، اخبار صنعت و معدن، اخبار کشاورزی، اخبار تجارت، اخبار اشتغال و تعاون)

  • اخبار اجتماعی (اخبار بهداشت و رفاه، اخبار حقوقی و قضایی، اخبار زن و خانواده، اخبار دفاعی و انتظامی)

  • اخبار فرهنگی ( اخبار میراث فرهنگی و گردشگری، اخبار سینما و تئاتر و تلویزیون، اخبار فرهنگ و ادب، اخبار آموزش، اخبار موسیقی، اخبار معارف،  اخبار رسانه، اخبار دانشگاه)

  • اخبار علمی (اخبار محیط زیست، اخبار فناوری، اخبار علوم ، اخبار جامعه اطلاعاتی ، اخبار پزشکی)

  • اخبار ورزشی (اخبار فوتبال و فوتسال، اخبار توپ و تور، اخبار کشتی و وزنه برداری، اخبار ورزش های پایه، اخبار ورزشهای رزمی، اخبار ورزشهای راکتی، اخبار ورزش بانوان، اخبار نهادها )

  • اخبار بین المللی (اخبار آمریکا، اخبار آفریقا،اخبار اروپا، اخبار آسیا و اقیانوسه، اخبار خاورمیانه، اخبار روابط خارجی)

و صدها سرویس و خدماتی که سایت روز حتما برای طراحی و پیاده سازی آنها طرح و برنامه ای بسیار ویژه دارد.

طراحی مجله خبری

 

بررسی مهم ترین نکات در طراحی سایت خبری :

۱- تولید محتوای خبری، سریعتر و با کیفیت تر از سایر سامانه ها

توجه داشته باشید که تمام ارزش و امتیاز سایت شما در قبال محتوای خبری سایتتان است پس اگر قصد ایجاد یک سایت خبری موفق را دارید به سریع و با کیفیت بودن انتشار مطالب و اخبار بیشترین اهمییت را باید بدهید.

۲-ایجاد بهترین دسترسی منو ها هنگام طراحی سایت

سایت هنگام طراحی باید بهترین و راحت ترین دسترسی به کاربر بابت جست و جو و کاوش در سایت را بدهد و کاربر با حداقل کلیک بتواند به محتوای مربوطه دست پیدا کند و هرگز طراحی به نحوی نباشد که محتوای تولید شده را با دست خود در وب سایتمان چال کنیم  و حد اکثر تمرکز را بر روی ناوبری سایت قرار دهیم.

۳- سرعت لود سایت با بازدید کننده شما رابطه مستقیم دارد

سرعت لود پایین سایت از دید کاربر بسیار آزار دهنده میباشد به خصوص در سایت های خبری، و همواره باید در بهینه کردن تصاویر، کد های جاوا اسکریپ و css در طراحی، سرعت لود وب سایت را تا حد زیادی افزایش دهیم و همچنین با بالا بودن بازدید اینگونه وب سایت ها ممکن است منابع تحت سرور با کمبود مواجه گردد که از طریق مشاهده پهنای باند مصرفی و ابزار آمار و بازدید مانند آنالیتیکس گوگل همواره منابع سرور کافی را متناسب با تعداد بازدید باید فراهم کنیم.

۴- سئو و بهینه بودن وب سایت در نمایش محتوای تازه

توجه کنید که باید بستر بهینه سازی و سئو سایت به بهترین شکل محیا باشد در غیر این صورت محتوای تولید شده شما  در دید بازدید کنندگان قرار نخواهد گرفت.

۵- ظاهر به روز و زیبا

چون کاربر در سایت های خبری زمان زیادی را صرف می‌کند باید تمامی المان ها در طراحی سایت به بهترین شکل پیاده سازی گردند که نه تنها ظاهر سایت چشم کاربر را آزار نداده بلکه کاربران را به خواندن محتوا و مطالب بیشتر ترغیب کند.